KRYEFAQJA » LAJME » Ekonomi » Rama : “Politika jonë është puna jo sherri”
Rama : "Politika jonë është puna jo sherri"

Rama : “Politika jonë është puna jo sherri”

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pasi opozita e djathtë dhe e majtë braktisën në komisione parlamentare diskutimin e projektbuxhetit për vitin 2018, duke e akuzuar atë se nuk kish firmosur dokumentin në fjalë. “Do donim debat me përgjegjësi për Projekt-Buxhetin 2018 po kemi vetëm ftesën e vjetër për sherr politik! Politika jonë është puna jo sherri” shkruajti zoti Rama në një reagim në Fjejsbuk. Më parë kreu i grupit parlamentar të LSI Petrit Vasili e kish akuzuar zotin Rama si bojkotues të madh, duke treguar  dokumentin e projektbuxhetit që kish mbërritur në parlament ku mungonte firma e kryeministrit.

Sicred