KRYEFAQJA » LAJME » Rama përshëndet raportin e Brukselit për liberalizmin e vizave me Kosovën
Rama përshëndet raportin e Brukselit për liberalizmin e vizave me Kosovën

Rama përshëndet raportin e Brukselit për liberalizmin e vizave me Kosovën

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas raportit pozitiv të Brukselit për liberalizmin e vizave me Kosovën. Përmes një postimi në Facebook, kryeministri Rama shprehet se “Më në fund një hap pozitiv i stërvonuar i Brukselit për liberalizimin e vizave për Kosovën! Uroj që Këshilli dhe Parlamenti Europian të mos mendohen po të rreshtohen në favor të heqjes së kësaj pengese të pajustifikueshme mbi Kosovën” shkruan kryeministri shqiptar. Vazhdimisht zoti Rama është shprehur me tone kritike ndaj BE për mosliberalizimin e vizave për shtetasit e Kosovës.

Sicred