KRYEFAQJA » LAJME » Rama pas takimit me Makronin: “Jam më optimist pas takimit sesa para takimit”
Rama pas takimit me Makronin: "Jam më optimist pas takimit sesa para takimit"

Rama pas takimit me Makronin: “Jam më optimist pas takimit sesa para takimit”

Kryeministri socialist Edi Rama është shprehur optimist lidhur me vendimin e Francës për hapjen e negociatave mes BE dhe Shqipërisë. Duke folur sot në grupin parlamentar socialist zoti Rama tha lidhur me takimin e një dite më parë me presidentin francez Makron në Paris se “Jam më optimist pas takimit sesa para takimit”. ” Vendimmarrja e Francës është në studim e sipër, pasi nuk është thjesht çështje e Maqedonisë apo e Shqipërisë, por tema e gjerë e reformimit të Europës” tha zoti Rama.

Sicred