KRYEFAQJA » LAJME » Ekonomi » Rama nis konsultimet publike për buxhetin 2018
Kriminaliteti, Rama : Shumë shpejt veprime të pandërprera të policisë!

Rama nis konsultimet publike për buxhetin 2018

Kryeministri Edi Rama ka nisur të mërkurën pas dite turin e tij të konsultimit publik mbi buxhetin e shtetit 2018. Zoti Rama ka zgjedhur si stacion të parë qarkun e Fierit, ku PS arriti një fitore spektakolare në zgjedhjet parlamentare të qershorit. Qeveria socialiste e zotit Rama synon një rritje të mëtejshme ekonomike gjatë vitit të ardhshëm, ndonëse opozita e djathtë dhe ajo e majtë thotë se situata në vend është përkeqësuar. Instituti Shqiptar i Statistikave njoftoi pak ditë më parë se ekonomia shqiptare u rrit me 4.02 përqind në tremujorin e dytë të këtij viti, duke shënuar nivelin më të lartë për të njëjtën periudhë që nga viti 2012.

Sicred