KRYEFAQJA » LAJME » Rama në takimin e NATO-s në Bruksel
Rama në takimin e NATO-s në Bruksel

Rama në takimin e NATO-s në Bruksel

Kryeministri shqiptar Edi Rama do të marrë pjesë në Takimin e Krerëve të Shteteve dhe Qeverive të vendeve anëtare të NATO-s, përfshirë edhe Presidentin Tramp, Kancelaren Merkel, Mbretin e Belgjikës dhe personalitete të tjera. Dy do të jenë çështjet kryesore që do të diskutohen në këtë takim: Ndarja e kontributeve financiare të çdo vendi antar dhe lufta kundër terrorizmit. Kryeminstri shoqerohet nga ministria e mbrojtjes Kodheli dhe ministri i jashtëm Bushati. Kryeministri Rama bashkë me liderët e Vendeve të Ballkanit Perendimor do të kenë sonte një darkë pune në Bruksel me Komisioneren e Zgjerimit Federica Mogherini.

Sicred