KRYEFAQJA » LAJME » Rama në parlament: Integrimi, të shumëfishojmë përpjekjet
Rama në parlament: Integrimi, të shumëfishojmë përpjekjet

Rama në parlament: Integrimi, të shumëfishojmë përpjekjet

Kryeministri Rama përshëndet në parlament dhënien e rekomandimit të KE për çeljen e negociatave mes Shqipërisë dhe BE. Gjithçka kemi berë me sforco, nuk do të thotë se ka përfunduar, por duhet shumëfishuar, tha zoti Rama. Deklaratat e tij zoti Rama i ka bërë në mungesë të opozitës. Udhëheqësit e saj e sulmuan ashpër zotin Rama për autoriarizëm dhe se po rrezikon itegrimin e vendit. Më i ashpri ishte ish kryeministri Sali Berisha, i cili përdori edhe epitete fyese. Por kryeministri shqiptar u shpreh optimist për zhvillimet në vend. Ai paralajmëroi se pas vetingut të gjyqtarëve, politikanët e të shkojnë para drejtësisë. Zoti Rama u shpreh gjithshtu për rritje të ekonomisë së vendit , këtë vit me të paktën 4.1 përqind.

Sicred