KRYEFAQJA » LAJME » Rama – Meta, një tjetër takim mes tyre
Përfundon takimi Meta - Rama, ende asnjë hollësi

Rama – Meta, një tjetër takim mes tyre

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Kuvendit Ilir Meta kanë zhvilluar mbrëmjen e së mërkurës një takim në Kryesinë e Kuvendit. Kreu i qeverise ka mbërritur në ambjentet e Kryesisë së Kuvendit, rreth orës 19.30 për një takim kokë më kokë me kryeparlamentarin si dhe është larguar rreth orës 20.50. Nuk pati deklarime lidhur me këtë takim, por zhvillimet e fundit politike, marrëdhëniet në koalicion PS-LSI, zgjedhja e presidentit të ri, mendohet të kenë qenë në fokus mes dy liderëe kryesorë të së majtës.

Sicred