KRYEFAQJA » LAJME » Rama: Me vandalët do të sillemi siç meritojnë shkelësit e ligjit
Rama: Me vandalët do të sillemi siç meritojnë shkelësit e ligjit

Rama: Me vandalët do të sillemi siç meritojnë shkelësit e ligjit

Kryeministri Edi paralajmëroi se përgjegjësit e ngjarjeve të sotme në “Rrugën e Kombit” do të marrin përgjigje të merituar. Në një dalje publike nga zyra e kryeministrisë zoti Rama me tone mjaftë të ashpra, paralajmëroi se “me vandalët do të sillemi siç meritojnë shkelësit e ligjit”.  Ai sulmoi opozitën e djathtë si frymëzuese e këtyre ngjarjeve.
Zoti Rama ndërkaq solli edhe nje here masat e qeverisë për të ndihmuar familjet ne nevojë.  Për përdoruesit e rregullt do të ketë lehtësira premtoi  kryeministri socialit.  Edhe nje here ai bëri përgjegjës për situatën e krijuar ish qeveritë e PD, por edhe aleatin e tij LSI. Por zoti Rama deklaroi se “Rruga e Kombit” duhet dhe do të mirëmbahet me çdo kusht.

Sicred