KRYEFAQJA » LAJME » Rama: McCain e jetoi jetën si një betejë të pandërprerë!
Rama: McCain e jetoi jetën si një betejë të pandërprerë!

Rama: McCain e jetoi jetën si një betejë të pandërprerë!

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka shprehur keqardhjen e tij për ndarjen nga jeta te senatorit amerikan John McCain. “Senatori John McCain e jetoi jetën si një betejë të pandërprerë për vlerat e mishëruara në qenien e Shteteve të Bashkuara të Amerikës” shkruan zoti Rama në rrjetet sociale”. “Ai ishte dhe një mik i mirë i Shqipërisë me të cilin kemi bashkëpunuar e ndarë mendime të njëjta”. “Faleminderit për të gjitha dhe pushofsh në paqe Senator” shkruan kryeministri shqiptar Edi Rama.

Sicred