KRYEFAQJA » LAJME » Rama mbledh qeverinë në Vlorë
Qeveria Rama mbledh qeverinë në Vlorë

Rama mbledh qeverinë në Vlorë

Kryeministri Edi Rama pritet të bëjë të njohura ndryshimet ne kabinetin e tij qeveritar, ndryshime të lajmëruara disa muaj më parë. Ato do të bëhen publike në mbledhjen e asamblesë së PS. Punimeve të asamblesë do ti paraprijë një takim të premten në Vlorë me ministrat si dhe me krerët e grupit parlamentar, ku do të diskutohen rezultatet nga reformat e kërkuara. Në media të ndryshme ka spekulime lidhur me emra që do të qëndrojnë në detyrë, por edhe ata që do të ndryshojnë në kabinetin Rama.

Sicred