KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Rama jep lajmin e mirë nga zyrat e “Turkish Airlines”

Rama jep lajmin e mirë nga zyrat e “Turkish Airlines”

Kryeministri Edi Rama, i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në Turqi, është ndalur edhe në zyrat e kompanisë turke të fluturimit, Turkish Airlines. Në një postim në rrjetet sociale Rama shkuan se është takuar me shefin Shefit Ekzekutiv të kësaj kompanie për të dikskutuar mbi fazën e fundit të projektit të linjës sonë ajrore Air ALBANIA. Kjo linjë ajrore po programohet me asistencën teknike të Turkish Airlines dhe do të asistohet në të gjitha nivelet operacionale prej tij. “Stamboll – Në zyrën e Shefit Ekzekutiv të TurkishAirlines, Ilker Ayci, për të diskutuar mbi fazën e fundit të projektit të linjës sonë ajrore Air ALBANIA, e cila po programohet me asistencën teknike të kolosit ajror turk dhe do të asistohet në të gjitha nivelet operacionale prej tij “Së shpejti Air Albania”- shkruan Rama në rrjetet sociale.

Sicred