KRYEFAQJA » LAJME » Rama ironizon opozitën për “Dëshmitarin X”
"Dëshmitari X" thirret në Prokurorinë e Krimeve të Rënda

Rama ironizon opozitën për “Dëshmitarin X”

Kryeministri Edi Rama ka komentuar me doza të forta ironie identifikimin nga opozita të të quajturit “Dëshmitari X” lidhur me “Çështjen Xhafa”. “Nëse ky është flamuri i aksionit opozitar, atëherë bota nuk është e rrumbullakët, trekëndëshi është katror, Shqipëria ndodhet në Polin e Veriut, Bashkimi Europian është treg fshatar tek “Ali Demi” dhe Lulëzimi është lider…” shkruan zoti Rama në Fejsbuk duke sjellë ndërkohë edhe videon përkatëse të publikuar nga PD. Zoti Rama para grupit parlamentar socialist një ditë më parë deklaroi se audiopërgjimi i paraqitur nga opozita ishte një mashtrim.

Sicred