KRYEFAQJA » LAJME » Rama e Basha në Bruksel
Rama e Basha në Bruksel

Rama e Basha në Bruksel

Kryeministri Edi Rama dhe Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ndodhen në Bruksel, në dy axhenda të ndara nga njëri tjetri.
Kryeministri Rama në orën 18-të do të takohet me Presidentin e Këshillit të Europës Donald Tusk. Pas takimit që zhvillohet për konkretizimin e axhendës europiane të Shqipërisë, Tusk dhe Rama pritet të mbajnë një konferencë të përbashkët për shtyp.
Ndërsa kreu i opozitës Basha do të marrë pjesë në takimin e asamblesë politike të Partisë Popullore Europiane. Zoti Basha pritet të takohet me përfaqësues të lartë të politikës europiane për të diskutuar mbi zhvillimet politike dhe ekonomike, sikundër rreth sfidave të integrimit të vendit në Bashkimin Europian.

Sicred