KRYEFAQJA » LAJME » Rama drejt bashkisë
Rama drejt bashkisë

Rama drejt bashkisë

Kandidati socialist për kreun e Bashkisë Dibër Muharrem Rama, vazhdon të kryesojë ndaj rivalit demokrat Sherefedin Shehu. Kur janë numëruar 69 kuti votimi, diferenca e votave ka kaluar mbi 3000. Sipas specialistëve zgjedhorë, pjesmarrja në zgjedhje dhe rezultati i deritanishëm, të bëjnë të mendosh se zoti Muharrem Rama shumë shpejt do të jetë kryetari i ri i Bashkisë Dibër. Kjo do të mësohet ndoshta pa qenë nevoja që numërimit të votave ti shkohet deri në fund.

Sicred