KRYEFAQJA » LAJME » Rama dhe Tsipras takohen në Londër dhe “shprehën besimin se një zgjidhje pozitive mund të arrihet së shpejti”
Rama dhe Tsipras takohen në Londër dhe "shprehen besimin se një zgjidhje pozitive mund të arrihet së shpejti"

Rama dhe Tsipras takohen në Londër dhe “shprehën besimin se një zgjidhje pozitive mund të arrihet së shpejti”

Kryeministri shqiptar Edi Rama dhe ai grek Aleksis Tsipras janë takuar në Londër ndërsa po marrin pjesë në Samitit e Ballkanit Perëndimor. Sipas një njoftimi në rrjetet sociale “Dy kryeministrat diskutuan rreth negociatave mbi një numër të madh çështjesh, që po drejtohen nga Ministrat e Jashtëm dhe vleresuan arritjet e deritanishme”. Gjithnjë sipas njoftimit “Ndonëse ka endë çështje që do të vazhdojnë të diskutohen nga ekipet negociatore, Kryeministrat Rama dhe Tsipras shprehen besimin se një zgjidhje pozitive mund të arrihet së shpejti”.

Sicred