KRYEFAQJA » LAJME » Rama dhe Nikolla, takim me shkollat në Elbasan
Rama dhe Nikolla, takim me shkollat në Elbasan

Rama dhe Nikolla, takim me shkollat në Elbasan

Këtë vit shkollor, 700 mësues do të jenë në shërbim të nxënësve me aftësi ndryshe. Këtë shifër e bëri publike në Elbasan ministrja e Arsimit Lindita Nikolla, ku sëbashku me kryeministrin Edi Rama takuan mësuesit ndihmës. Z. Rama tha se qeveria ka arritur të largojë politikën nga shkollat dhe dha një mesazh edhe për mbështetësit e PD-së që protestuan në vendin ku po zhvillohej takimi më mësuesit.

Sicred