KRYEFAQJA » LAJME » Rama dhe Meta takohen me McAllister dhe Flackenstein
Rama dhe Meta takohen me Mcallister dhe Flackenstein

Rama dhe Meta takohen me McAllister dhe Flackenstein

Kryeministri Edi Rama dhe kryeparlamentari Ilir Meta kanë pritur në mesditë në Tiranë  Zv/presidentin e Partisë Popullore Europiane njëherësh kreu i Komisionit te Jashtëm te Parlamentit Europian, David McAllister dhe raporterin për Shqipërinë Knut Fleckestein. Mendohet se dy europarlamentarët u kanë dorëzuar krerëve të maxhorancës draft-propozimet për gjetjen e një konsesnusi për zgjidhjen e krizës politike. Rreth orës  16 kreu i Komisionit te Jashtëm te Parlamentit Europian, David Mcallister, do të takohet me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Zoti McAllister dhe Fleckestein pritet të dalin në mbrëmje në një konferencë shtypi.

Sicred