KRYEFAQJA » LAJME » Rajoni » Thaçi: Jo ndarje në baza etnike, mirëpo po për korrigjimin e kufirit dhe njohjen reciproke!
Thaçi: Korrigjimi i kufirit me Serbinë, nuk ka nënkuptuar ndarjen e Kosovës

Thaçi: Jo ndarje në baza etnike, mirëpo po për korrigjimin e kufirit dhe njohjen reciproke!

Presidenti Hashim Thaçi ka reaguar sërish lidhur me debatin e fundit për çështjen e kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. “Propozimi im për zgjidhje paqësore me Serbinë është i qartë: Jo ndarje në baza etnike, mirëpo po për korrigjimin e kufirit dhe njohjen reciproke” ka presidenti kosovar Thaçi në Twitter.

Sicred