KRYEFAQJA » LAJME » “Qyteti im” në RTSH- Lushnja

“Qyteti im” në RTSH- Lushnja

Rrugicat pranë shtëpisë, sheshi ku kalojme çdo ditë janë pjesë e jetës dhe identitetit tonë. Shumë prej shesheve të qyteteve të Shqipërisë, kanë nisur të shndërrohen. Tiparet e arkitektures moderne janë ndërthurur me ato tradicionale, duke i dhënë një tjetër frymëmarrje, qyteteve ku jetojmë.
RTSH do të transmetojë një cikël me reportazhe të titulluar “Qyteti im”. Ky cikël nis me qytetin e Lushnjes, realizuar nga Valbona Zhupa dhe Erald Veshi.

Sicred