KRYEFAQJA » LAJME » Qerimaj: Krenari të sjellësh medalje në Shqipëri
erkand, qerimaj, peshengritje, kampionati europian, medalje, split, kroaci

Qerimaj: Krenari të sjellësh medalje në Shqipëri

Pasi ka përfunduar me sukses konkurrimin e tij në Evropianin e Peshëngritjes në Split të Kroacisë, peshëngritësi shkodran Erkand Qerimaj është kthyer në Shqipëri. Në një prononcim për Televizionin Shqiptar, Qerimaj tregon për emocionet e garës si dhe duelin me Daniel Godellin në peshën 77 kg.

Ndërsa trajneri, Zef Kovaçi shprehet i kënaqur me bashkëpunimin e suksesshëm prej vitesh me peshëngritësin shkodran, Erkand Qerimaj. Ai ve në dukje cilësitë dhe aftësitë e sportistit të tij, për të cilin shpreson se do të arrijë rezultate edhe më të larta në të ardhmen.

Erkand Qerimaj ka synime edhe për kampionatin e ardhshëm botëror, ku synon zonën e medljeve.

Sicred