KRYEFAQJA » LAJME » PS synon 71 deputetë në zgjedhjet e 18 qershorit
PS synon 71 deputetë në zgjedhjet e 18 qershorit

PS synon 71 deputetë në zgjedhjet e 18 qershorit

Kreu i PS-së njëherësh dhe kryeministri Edi Rama, u kërkoi deputetëve dhe strukturave të partisë rezultat më të lartë në zgjedhjet e 18 qershorit, krahasuar me ato të katër viteve më parë kur socialistët erdhën në pushtet pas tetë viteve në opozitë. Zoti Rama ka zhvilluar të hënën një mbledhje të kryesisë së PS dhe më pas me grupin e saj parlamentar. Burimet të besueshme thanë për RTSH-në, se zoti Rama pret që në këto zgjedhje, PS të mund të arrijë shumicën e thjeshtë të 71 mandateve, duke i dhënë vetes mundësi të mos kushtëzohet nga partitë e tjera në formimin e qeverisë së ardhshme.

Sicred