KRYEFAQJA » LAJME » PS-PD ashpërsojnë gjuhën jashtë Kuvendit

PS-PD ashpërsojnë gjuhën jashtë Kuvendit

 

Socialistët dhe demokratët janë pozicionuar qartë kundër njëri-tjetrit, për çështjen, mbi të cilën një ditë më parë u duk se do të kishte konsensus krijimit të komisionit të Reformës Zgjedhore. Jashtë sallës së parlamentit deputetët kundërshtarë ia hodhën fajin njëri-tjetrit për bllokimin e seancës plenare, duke e lënë të paqartë fatin e konsensusit për ndryshimin e ligjit të zgjedhjeve.

Sicred