KRYEFAQJA » LAJME » PS, mblidhet qeveria dhe grupi parlamentar
PS, mblidhet qeveria dhe grupi parlamentar

PS, mblidhet qeveria dhe grupi parlamentar

Kreu i Grupit Parlamentar Taulant Balla, kryetari i kuvendit Gramoz Ruci mblodhën mëngjesin e së hënës në ambientet e kryesisë së kuvendit, ministrat dhe grupin parlamentar të PS. Në mungesë të kryeministrit Rama, mbledhja që u zhvillua me dyer të mbyllura u drejtua nga kreu i grupit Taulant Balla.
Takime të tilla do të zhvillohen çdo të hënë, për të koordinuar agjenden e punës mes qeverisë dhe grupit parlamentar. Ministrat do të harmonizojnë agjenden e tyre me grupin parlamentar dhe do të raportojnë përpara tij, mbi problematika të caktuara që do të jenë objekt i punës parlamentare, duke ndërthurur dhe koordinuar punën me të zgjedhurit.

Sicred