KRYEFAQJA » LAJME » PS mbështet kreun e LSI Ilir Meta për president
PS mbështet kreun e LSI Ilir Meta për president

PS mbështet kreun e LSI Ilir Meta për president

Partia Socialiste mbështeti kandidaturën e kreut të parlamentit Ilir Metës për President të Shqipërisë. Ajo ka përzgjedhur zotin Meta mes kandidaturës së tij dhe asaj të sekretarit të përgjithshëm të LSI Petrit Vasili, aktualisht ministër i drejtësisë. Lajmi është bërë i ditur nga deputeti socialist Taulant Balla pas mbledhjes së kryesisë së PS. “Kryesia e PS pas njohjes vendosi në mënyrë unanime nga këto dy kandidatura të mbështesë kandidaturën e zotit Ilir Meta” tha zoti Balla. Më parë LSI kishte mbledhur 19 firma për të kandiduar zotin Meta në postin e kreut të shtetit. Pritet që këtyre firmave të shtohen edhe të tjera.

Sicred