KRYEFAQJA » LAJME » Protestë e rrallë në Tiranë kundër çmimit të lartë të karburanteve
Protestë e rrallë në Tiranë kundër çmimit të lartë të karburanteve

Protestë e rrallë në Tiranë kundër çmimit të lartë të karburanteve

Një protestë e rrallë është zhvilluar sot në Tiranë. Të lajmëruar ditë më parë në rrjete sociale shumë protestues u mlodhën tek rrethrrotullimi i “Sheshit Shqiponja” për të marrshuar disa kilometra drejt selisë së kryeministrisë ku u bashkuan me studentë protestues. Protesta e tyre ishte kundër çmimit të lartë të karburanteve.
Çmimi i karburanteve për makina në Shqipër është ndër më të lartit në vendet e rajonit. Ai shkon deri në afro 200 lek litri, ndërsa cilësia le për të dëshëruar. Disa protestues thanë se nafta që del nga UPTHN në Ballsh është shumë më e mirë se ajo që vjen në shumicë nga importi. Në parrullat e tyre veç revoltës kishte dhe sarkazëm ndaj qeverisë.

Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com