KRYEFAQJA » LAJME » Protesta e “Rrugës së Kombit”, organizatorët akuzojnë FNSH
Rama: Opozita po djeg rrugën europiane të Shqipërisë!

Protesta e “Rrugës së Kombit”, organizatorët akuzojnë FNSH

Organizatorët e protestës në pikën e pagesës së “Rrugës së Kombit”, akuzuan FNSH si iniciatorë të akteve të dhunës para fillimit të saj. “Aktet e dhunës nga protestuesit ardhën pas acarimit të situatës” shkruhet në deklaratën e këshillave bashkiakë të Kukësit, Hasit dhe Tropojës. Organizatorë, thonë se distancohen nga çdo akt dhune ngado që të vijë, dhe u bëjnë thirrje qytetarëve të Kukësit, Hasit dhe Tropojës që të sillen në mënyrë paqësore.

Sicred