KRYEFAQJA » LAJME » Prokuroria shtyn hetimet për ish-policin e Vlorës
Zgjidhen 6 prokurorët e Këshillit të Lartë të Prokurorisë

Prokuroria shtyn hetimet për ish-policin e Vlorës

Ish shefi i rendit në Vlorë Jaeld Çela, i shpallur në kërkim ndërkombëtarë prej më shumë se 3 muajsh, do të vazhdojë të hetohet për lidhjet e tij me grupin Habilaj. Me kërkesë të prokurorëve të çështjes, gjyakta ka shtyrë kohen e hetimit edhe për tre muaj të tjerë. Jaeld Çela u arratis nga shqipëria tre ditë përpra se prokuroria të nxirrte ndaj tij urdhërin e arrestit. Për ketë hetim në Itali dhe në Greqi janë nius letërporosi nga pala shqiptare në lidhje me aktivitet e paligjhme për të cilat dyshohet se ishte implikuar edhe kreu i policisë Vlorë.

Sicred