KRYEFAQJA » LAJME » Prokuroria kërkon 25 vite burg për ish- deputetin kristiandemokrat

Prokuroria kërkon 25 vite burg për ish- deputetin kristiandemokrat

Dy vjet pasi mbylli dosjen dhe dërgoi për gjykim ish deputetin kristiandemokrat Mark Frokun, prokuroria   i kërkoi gjykatës së Tiranës ta dënojë atë me 25 vite burg për katër akuza. me burg ish-deputetin për katër akuza. Sipas prokurorisë Mark Frroku në bashkëpunim me 3 persona të tjerë kanë vrarë në Belgjikë vite më parë Aleksandër Kurtin, për shkak të përplasjeve në aktivitetin e paligjshëm të shfrytëzimit të prostitucionit. Ai akuzohet edhe për ndërtim të paligjshëm, pastrim parash dhe fshehje pasurish. Por do të jetë Gjykata e cila do të japë vendimin përfundimtar mesditën e 30 marsit. Një ditë më parë Gjykata e Tiranës shpalli të pafajshëm Kristian Marinaj të akuzuarin si bashkëpunëtor të ish deputetit për vrasjen në Belgjikë. Avokati mbrojtës i Frrokut tha se nga të katër akuzat për atë të vrasjes klienti i tij kërkon pafajsi.

Sicred