KRYEFAQJA » LAJME » Prokuroria e Përgjithshme: Para përgjegjësisë penale cilindo që ka shkelur ligjin
Zgjidhen 6 prokurorët e Këshillit të Lartë të Prokurorisë

Prokuroria e Përgjithshme: Para përgjegjësisë penale cilindo që ka shkelur ligjin

Prokuroria e Përgjithshme deklaroi se po punon për gjetjen e autorëve dhe shkaktarëve të dhunës në pikën e pagesës së “Rrugës së Kombit” dhe se do të veri përpara përgjegjësisë penale cilindo që ka shkelur ligjin. Në një njoftim të saj bëhet e ditur se një grup prokurorësh të kësaj prokurorie, shkuan në vendgjarje dhe po punojnë për të gjetur autorët dhe shkaktarët e dhunës. Prokuroria është në komunikim të vazhdueshëm dhe në bashkëpunim me Policinë e Shtetit, po kryen hetime për zbardhjen e ngjarjes.

Sicred