KRYEFAQJA » LAJME » Procesi “Shullazi”, prokuroria shtyn dhënien e pretencës
Procesi "Shullazi", prokuroria shtyn dhënien e pretencës

Procesi “Shullazi”, prokuroria shtyn dhënien e pretencës

Në Gjykatën e krimeve të Rënda, prokuroria ka kërkuar të martën shtyrjen për në datën 10 korrik dhënien e pretencës për Emiljano Shullazin dhe katër anëtarët e tjerë të bandës së tij. Sipas prokurorisë, ajo nuk ka qenë e gatshme për të paraqitur konkluzionet përfundimtare.
Prokuroria i akuzon të pandehurit se kanë vepruar si grup i strukturuar kriminal, duke kanosur dhe përfituar pasuri dhe shuma monetare. Ky grup akuzohet gjithashtu edhe për vendosje lende plasëse si dhe vepra të tjera.

Sicred