KRYEFAQJA » LAJME » Prezantohet “Milan Junior Camp 2017”
Prezantohet, Milan Junior Camp, 2017

Prezantohet “Milan Junior Camp 2017”

Milan Akademi Junior Kamp do të prezantojë të premten edicionin e radhës në Shqipëri. Ky aktivitet sportiv zhvillohet për fëmijët e moshës nga 6-16 vjeç pa dallim gjinie. Milan Academy Junior Camp do te zhvillohet ne vendin tone nga data 25-30 gusht. Femijet do te sterviten gjate asaj jave nga ish yjet e Milanit, emra te rendesishem te futbollit si portiere Sebastiano Rossi I cili ka fituar pervec kampionateve me fanellen e kuqezinjeve po ashtu ka ngritur dhe trofeun e champions leagues ne vitin 1994, po ashtu do te jene te pranishem Sergio Domini dhe Masimo D’Agostini e te tjere. Stervitja do te behet me standarte europiane ne menyre qe dhe femijet e vendit tone te fitojne nje experience te vecante qe jot e gjithe kane mundesi ta perjetojne edhe pse jo nese do te kete ndonje talent te vecante dyert e Milanit do te jene te hapura per ta. Me këtë rast do të organizohe një aktivitet me muzikë italiane ku do të marrin pjesë grupe muzikore nga Italia. E ftuar do të jetë Xhesika Cazula, fituesja e talentit të ri në sanremon 2017. Ajo do të prezantojë disa nga këngët e albumit të saj të ri. Drejtori I FAST EVENTI, Marco Martini do të lexojë një mesazh mirëseardhjeje për trajnerët e AC Milan dhe gjithë përfaqësuesit e tjerë. Me pas do të shpërndahen 40 bileta për të ndjekur ndeshjet e Milanit për kampionatin 2017-2018. Kjo ceremoni e cila do të nisë në orën 20.00 të ditës së premte, do të transmetohet drejtpërdrejt në Radio Tirana dhe në RTSH Sport.

Sicred