KRYEFAQJA » LAJME » Pretenca për Mark Frrokun, shtyhet seanca, mungojnë avokatët
Prokuroria kërkon 25 vite burg për ish- deputetin kristiandemokrat

Pretenca për Mark Frrokun, shtyhet seanca, mungojnë avokatët

Mark Frroku, i akuzuar për vrasje, pastrim parash, fshehje të pasurisë dhe ndërtim të paligjshëm, nuk ka mundur të dëgjojë vitet e dëminit që prokuroria do të kërkojë ndaj tij. Mungesa e avokatëve të tij ligjorë në sallën e gjyqit ka bërë që seanca me konkluzionet përfundimtare të akuzës të shtyhet për në datën 21 shkurt. Një prej avokatëve kishte paraqitur raport mjeksorë, ndërsa mark Frroku ska pranuar të vijojë seancën pa pranin e mbrojtjes. Ndaj tij janë pushuar edhe afatet e paraburgimit .

Sicred