KRYEFAQJA » LAJME » Presidenti Meta viziton Gjermaninë
Meta i dërgon letër Trampit: " Keqardhjen e madhe për votën e Shqipërisë në OKB"

Presidenti Meta viziton Gjermaninë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nis të martën një vizitë zyrtare në Republikën Federale të Gjermanisë i ftuar nga homologu i tij, Frank-Walter Steimeier. Ai pritet të zhvillojë disa takime të rëndësishme që synojnë rritjen e bashkëpunimit mes dy vendeve dhe afrimin me Bashkimin Europian. Kjo është vizita e dytë zyrtare e zotit Meta jashtë Shqipërisë që kur ai mori postin e presidentit dy muaj më parë. Vizita e tij e parë si President i Shqipërisë ishte ajo në Itali.

Sicred