KRYEFAQJA » LAJME » Presidenti Meta në Prishtinë
Presidenti Meta në Prishtinë

Presidenti Meta në Prishtinë

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta nis të mërkurën një vizitë në Kosovë i ftuar nga homologu i tij Hashim Thaçi, njofton presidenca shqiptare. Kjo është vizita e tij e parë në Prishtinë si president i Shqipërisë. Zoti Meta do të takohet kokë më kokë me mipkriptësin e tij Hashim Thaçi, e më pas do të ketë një takim mes dy delegacioneve. Pjesë e vizitës dy ditore të zotit Meta do të jenë edhe takimet me kreun e parlamentit Kadri Vejseli dhe kryeministrin Ramush Haradinaj. Presidenti shqiptar do të vizitojë edhe varrin e presidentit të ndjerë Ibrahim Rrugova si dhe Memorialin e Adem Jasharit.

Sicred