KRYEFAQJA » LAJME » Presidenti Meta firmos dekretin e parë
Meta i dërgon letër Trampit: " Keqardhjen e madhe për votën e Shqipërisë në OKB"

Presidenti Meta firmos dekretin e parë

Një javë pas marrjes së detyrës, presidenti Ilir Meta firmosi sot  dekretin e tij të parë. Kreu i shtetit i dha i dha gradën madhore “Gjeneral Brigade” kolonel Bardhyll Kollçakut, i cili është aktualisht “Drejtor i Përgjithshëm i Agjencisë së Inteligjencës dhe Sigurisë së Mbrojtjes” në Ministrinë e Mbrojtjes.

Sicred