KRYEFAQJA » LAJME » Presidenti Meta bën thirrje: “Angazhim maksimal për sigurinë e jetës dhe të pronës”
Meta: Votimi kundër SHBA-së , nuk pasqyron një qëndrim shtetëror dhe qëndrim e konsensus mbarëkombëtar

Presidenti Meta bën thirrje: “Angazhim maksimal për sigurinë e jetës dhe të pronës”

Situata e vështirë e krijuar orët e fundit në vend nga rreshjet e shumta të shiut po ndiqet me vemendje edhe nga prekur i shtetit Ilir Meta. Ai është shfaqur sot në rrjete sociale duke deklaruar se është duke ndjekur me vëmendje të veçantë situatën e krijuar si pasojë e motit të keq dhe masat që po merren për tejkalimin e saj në disa zona të përmbytura. “Solidarizohem me banorët e këtyre zonave dhe punonjësit e Emergjencave Civile duke apeluar angazhim maksimal për sigurinë e jetës dhe të pronës” shkruan presidenti Meta.

Sicred