KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Presidenti i Kosta Rikës ha grerëzën gjatë një interviste

Presidenti i Kosta Rikës ha grerëzën gjatë një interviste

Luis Guilermo Solis, presidenti president i Kosta Rikës, përjetoi çaste te të pakëndshme ndërkohë që po jepte një intervistë. Një grerëz e vogël që fluturonte shumë pranë fytyres së tij, i ka hyrë në gojë dhe presidenti e ka gelltitur. “E hëngra grerëzën. Nuk ndodh çdo dite një gjë e tillë. Mora ca proteina të pastra, tha presidenti Solis duke qeshur, para se të pinte një shishe me ujë. Kreu i shtetit e nxori shpejt veten nga kjo situatë e pakëndshme duke thënë se këto pamje do t’i dergojë për transmetim menjëherë në CNN dhe me siguri do të bëhet temë në lajmet qendrore. Gjë e cila natyrisht ndodhi.

Sicred