KRYEFAQJA » LAJME » Presidenti dekoron komisarin e vrarë, Artan Cuku
Presidenti dekoron komisarin e vrarë, Artan Cuku

Presidenti dekoron komisarin e vrarë, Artan Cuku

Presidenti Bujar Nishani, ka vlerësuar me medaljen e Shqiponjës së Artë, komisarin e vrarë, Artan Cuku. Ky dekorim është kryer me propozim të ministrit të Brendshmëm, Dritan Demiraj. Në motiviacon, Nishani nderoi devotshmërinë dhe luftën pa kompromis kundër krimit të oganizuar. Rreth dy javë më parë, edhe ministri Demiraj i dha komisar Artan Cukut (Pas vdekjes), “Medaljen e Nderit”.
Ish-kryekomisari Artan Cuku u ekzekutua në muajin Prill pranë banesës së tij në kryeqytet. Policia ka intensifikuar përpjekjet e saj për zbulimin e vrasësve. Një preson është arrestuar me dyshimin se është egzekutori i Cukut, ndërsa dy të tjerë janë shpallur në kërkim të si porositës të trimit.

Sicred