KRYEFAQJA » LAJME » Kulturë » Prenotimet për ndërrimit të viteve, qyteti i Korçës
Prenotimet për ndërrimit të viteve, qyteti i Korçës

Prenotimet për ndërrimit të viteve, qyteti i Korçës

Ashtu sikurse tradita e vjetër e qytetit, edhe nata e ndërrimit të viteve në qytetin e Korçës do të vijë nën tingujt e serenatave dhe jo vetëm. Turistët e huaj dhe vizitorët vendas kanë zgjedhur sërisht Korçën si destinacionin e preferuar , sikurse ka ndodhur dhe kohët e fundit, për të kaluar pushimet dimërore. Nata e festimeve të ndërrimit të viteve, sikurse e pogojnë edhe pronarët e lokaleve është konceptuar që veç muzikës së fundit, pjesë do të jenë edhe serenatat korçare.

Hotelet, bujtinat, të gjitha njësitë pritëse në Korçë janë prenotuar gati 2 muaj para e nëse kërkon një vend akomodimi, zor se gjen. Korça siç duket do të jetë epiqedra e festimeve në fundvit.

Kryetari i bashkise se korces Sotiraq Filo sqaroi se fluksi i vizitorve eshte i larte gjate kesaj perjudhe per shkak edhe te tradites qe ka qyteti per festuar bukur gjate fundvitit.

Përgatitjet e festave të fundvitit tashmë janë gati dhe atmosfera në qytet pritet të ndizet pas mesnatës sapo të ketë hyri viti 2019.

Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com