KRYEFAQJA » LAJME » Prençi: I ftohti në Shqipëri ka dalë përtej parashikimeve
Prençi: I ftohti në Shqipëri ka dalë përtej parashikimeve

Prençi: I ftohti në Shqipëri ka dalë përtej parashikimeve

Edhe 20 ditët e ardhshme të janarit do të jenë të vështira për Shqipërinë.  Sipas Drejtorit të Emergjencave Civile Shemsi Prençi i ftohti ka dalë përtej parashikimeve. Duke folur në takimin e Zyrës Operacionale për të monitoruar situatën, në prani edhe të kryeministrit Rama, zoti Prençi tha se “Edhe pse do ketë rritje të temperaturës me 2- 3 gradë, akulli e bora do ta ketë mbërthyer Shqipërinë.  Reshjet do të vijojnë gjithë Janarin. Temperaturat nuk do të zbresin në -18 gradë në veri verilindje të vendit. Dhe në zonat e ulëta temperatura minimale do të jetë -9  gradë Celcius. 13 akse rrugore që lidhin qëndrat administrative me njësi adminstrative në veri të vendit janë të pahapura” tha Drejtorit të Emergjencave Civile Shemsi Prençi.

Sicred