KRYEFAQJA » LAJME » Prag festash, policia shton masat e sigurisë
Policia Rrugore: 179 drejtuesish mjetesh ndëshkohen gjatë 48 orëve të fundit

Prag festash, policia shton masat e sigurisë

Policia e Shtetit njoftoi se ka shtuar masat e sigurisë për Festën e Pashkëve. Plani parashikon një prani të shtuar policore që duket se ka hyrë në fuqi që në orët e para të së premtes. Sipas burimeve policore synohet mbarëvajtja e festës, por edhe parandalimi i ngjarjeve kriminale, si dhe atyre me karakter terrorist. Njoftimi i policisë erdhi pasi Ambasada e SHBA në Tiranë, u bëri thirrje qytetarëve amerikanë që ndodhen në Shqipëri që të kenë kujdes të veçantë gjatë pushimeve të ardhshme fetare, në festivale apo ngjarje të caktuara.

Sicred