KRYEFAQJA » LAJME » Policia Shtetit masa shtesë në aeroportin ndërkombëtar “Nënë Terza”
Policia Shtetit masa shtesë në aeroportin ndërkombëtar "Nënë Terza"

Policia Shtetit masa shtesë në aeroportin ndërkombëtar “Nënë Terza”

Policia Shtetit njoftoi masat sigurie shtesë në aeroportin ndërkombëtar “Nënë Terza” të Rinasit, pas akteve terroriste paraditen e së martës në Bruksel. Autoritetet po ushtrojnë kontroll të rreptë të bagazheve, me aparatura të sofistikuara dhe qen anti-eksploziv. Në ambjentet e brendshme të aeroporit janë shtuar patrullimet e forcave të rendit. Gjithashtu pranë tij janë vendosur forcat e posaçme te FNSH, për të shmangur çdo incident dhe garantuar siguri për qytetarët. Policia e Shtetit kërkon me këtë rast mirëkuptimin e qytetarëve dhe pasagjereve për shtimin e kontrolleve në aeroportin ndërkombëtar të Tiranës “Nënë Tereza” .

Sicred