KRYEFAQJA » LAJME » Policia operacion special për festat e fundvitit
Policia operacion special për festat e fundvitit

Policia operacion special për festat e fundvitit

Policia shqiptare ka ndëmarrë një operacion special në shkallë të gjerë për të siguruar festime të qeta e të gëzuara gjatë ndërrimit të viteve në Tiranë dhe qytete të tjera të vendit. Për 72 orë, 4500 punonjës policie do të angazhohen intensivisht në patrullim në të gjithë vendin. Në këtë operacion janë angazhuar patrulla të përgjithshme, Policia Rrugore, FNSH-së, RENEA, Forca e Posaçme Operacionale, Njësia Operacionale Antiterrorizëm, Policia Kufitare dhe specialistë të Sektorit Kundër Narkotikëve dhe Sektorit kundër Krimeve të Rënda. Në krye të operacionit janë zyrtarët më të lartë të policisë. Duke uruar për festa të gëzuara, policia njëherësh bën thirrje për kujdes. Një thirrje u është drejtuar prindërve që të jenë të kujdesshëm në përdorimin e fishekzjarreve me fëmijët, ndërsa drejtuesit e mjeteve u kërkohet në mënyrë kategorike të mos drejtojnë makinat nën efektin e alkolit.

Sicred