KRYEFAQJA » LAJME » Policia operacion për ndalimin e “Eskobarit të Ballkanit”
"Arrest me burg" për "Eskobarin e Ballkanit"

Policia operacion për ndalimin e “Eskobarit të Ballkanit”

Policia shqiptare ka ndërmarrë një operacion për ndalimin e të shumëkërkuarit Klement Balili, një person që dyshohet se është kreu i një rrjeti ballkanik droge. Lajmi është bërë i ditur nga burime të besueshme të policisë. Sipas tyre operacioni ka nisur mesnatën e së shtunës dhe është shtrirë në Gjirokastër, Sarandë dhe Delvinë. Ndaj Balilit, që është cilësuar si, Interpoli ka lëshuar një fletëarresti ndërkombëtar. Dosja në ngarkim të tij që prej 6 dhjetorit gjendet në prokurori. Vetë Balili, në disa dalje mediatike, i ka hedhur më parë poshtë akuzat dhe i ka cilësuara si të motivuara politikisht.

Sicred