KRYEFAQJA » LAJME » Policia masa të gjithanshme për festimin e Vitit të Ri
Policia e Shtetit, çmim të parë në rajon për 2 operacione ndërkombëtare

Policia masa të gjithanshme për festimin e Vitit të Ri

Policia e Shtetit, është në shërbim të përforcuar në të gjithë vendin, për të garantuar rendin dhe qetësinë gjatë festimeve mbrëmjen e 31 dhjetorit 2017. Në një komunikim të posaçëm me mediat, drejtori i rendit dhe sigurisë pranë drejtorisë së përgjthshme të policisë së shtetit, Albert Dervishi tha se në shërbim të plotë do të jenë të gjitha strukurat, veçanërisht në sheshet dhe ambient ku do të ketë festime. Zoti Dervishi i ftoi qytetarët të tregojnë kujdes në përdorimin e fishekzjarreve, ndërsa u bëri thirrje të njoftojnë menjëherë policinë në rast të situatave të cënimit të rendit dhe sigurisë.

Sicred