KRYEFAQJA » LAJME » Policia e Tiranës ka arrestuar një avokat te njohur në kryeqytet për mashtrim
pranga

Policia e Tiranës ka arrestuar një avokat te njohur në kryeqytet për mashtrim

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një avokat të njohur në kryeqytet. Policia sqaron se në pranga u vu Myrteza Myftari, 56 vjeç pasi mashtronte familjarët e të ndjerit duke shpërdoruar detyrën dhe nuk iu dorëzon dëmshpërblimin për dëmin shëndetësor. Shtetasi me iniciale M. S kishtte denoncuar në polici se avokati Myrteza Myftari, në muajin maj ka marrë një shumë prej 2. 7 milionë lekë të rinj, si dëmshpërblim për dëmin shëndetësor me pasojë vdekjen për shtetasin F.R., shumë të cilën nuk ia ka dorëzuar familjes të së ndjerit.

Sicred