KRYEFAQJA » LAJME » Policia e shtetit feston 104 vjetorin e themelimit të saj
Policia e shtetit feston 104 vjetorin e themelimit të saj

Policia e shtetit feston 104 vjetorin e themelimit të saj

Policia e shtetit festoi këtë të premte 104 vjetorin e themelimit të saj. Me këtë rast u shpërndanë edhe dhjetra çertifikata për punonjësit më të dalluar ku ra në sy vlerësimi i dhënë për punonjësin e policisë Nikolin Gjergji, i plagosur në kokë gjatë një aksioni për kapjen e një grabitësi në Lezhë. Në fjalën e tij përshëndetëse ministri i Brendshëm Sajmir tahiri theksoi se në këtë 104-vjetor Policia është institucioni më i besuar nga qytetarët shqiptarë. Ndërsa për drejtorin e Përgjitshëm Haki Cako lufta ndaj krimit dhe ekstremizmit të dhunshëm, mbeten prioritet i cdo efektivi. Në festën e policisë ishte i ftuar edhe Prokurori i Përgjitshëm Adriatik Llalla ku nuk mungoi edhe një shkëmbim urimi me Ministrin Tahiri.

Sicred