KRYEFAQJA » LAJME » Peshëngritje, Calja rrëfen botërorin e Turkmenistanit

Peshëngritje, Calja rrëfen botërorin e Turkmenistanit

Është renditur i 6-ti në kategorinë e tij të peshës trupore në Botërorin dhe Briken Calja është i kënaqur me atë që ka arritur.

Por për peshëngritësin shqiptar, nuk ka qenë aspak e lehtë ajo që është arritur.

Calja nuk është shumë optimist sa i përket përgatitjeve për Olimpiadën e 2020-ës.

28-vjeçari bën edhe një herë apel për shpërblimin e munguar të Evropianit.

 

 

Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com