KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Përfundon në barazim pjesa e parë Rusi-Egjipt
Përfundon në barazim pjesa e parë Rusi-Egjipt

Përfundon në barazim pjesa e parë Rusi-Egjipt

Përfundon 0-0 pjesa e pare mes Rusisë dhe Egjiptit, një takim që nga specialistët u përshkrua si mjaft entuziast. Të dy ekipiet treguan një nivel të lartë taktik dhe atletik, por rastet nuk ishin aq emocionuese. Ylli i futbollit egjiptian Salah ku ishte përqëruar vemendja,  në fakt nuk ishte në lartësinë e duhur  ndoshta dhe për shkak të markimit të ashpër të Aleksandr Golovinit. Për Rusinë ra në sy loja e fortë e Artem Dzyuba’s . Takimi po ndiqet nga rreth 65 mijë spektatorë.

Sicred