KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Përfundimisht Ronaldo-Diego Kosta 3-3
Përfundimisht Ronaldo-Diego Kosta 2-3

Përfundimisht Ronaldo-Diego Kosta 3-3

Ashtu siç pritej superderbi iberik mes Portugali- Spanjë e vlefshme për grupin B në “Rusi 2018” ka kënaqur maksimalisht pritshmëritë e tifozëve. Një ndeshje klasi e denjë për një finale të madhe. Por më shumë takimi ishte një ballafaqim golash të shkëlqyer mes dy yjeve të futbollit portugesit Ronaldo dhe spanjollit Diego Kosta. Serinë e golave e hapi Ronaldo me penallti ndërsa barazoi ne fund të pjesës së parë Diego Kosta. Pjesa e dyte ishte edhe më e bukur. Fillimisht Ronaldo për Portugalinë e çon rezultatin në 2-1, por Diego Kosta e përmbys në 2-3. Por kur dukej se gjithshka po shkonte drejt këtij rezultati Ronaldo bëri mrekullinë. Ai shënoi një gol të shkëlqyer duke e barazuar rezultatin në 3-3. Përfundimisht takimi Portugali – Spanjë mund të përkthehet  Ronaldo-Diego Kosta 3-3.

Sicred